odjazdy pociągów Gliwice Zabrze

Katalog znalezionych haseł

Alpine, Hertz, hifonics, Kenwood, Lanzar, Magnat, maty wygłu

Temat: Spotkania Śląskich Fanów Star Wars - SŚFSW
" />XXVI Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars - Zabrze XXVI SŚFSW odbędzie się w sobotę, 22 października 2005, o godzinie 14:00, w Zabrzu. Miejscem spotkania będzie pub „Kameleon". Zbiórka na dworcu PKP w Zabrzu - czekamy do 14:30. Pociąg od strony Gliwic: Gliwice-Zabrze odjazd 13:48 /w Zabrzu o 13:58 Pociąg od strony Katowic: Katowice-Zabrze odjazd 13:35 /w Zabrzu o 14:01 Mapka i...
Źródło: holonet.pl/viewtopic.php?t=258



Temat: Konkurs na nazwy nocnych TLK
I jeszcze kilka takich: Sosnowiec Gł i Zawiercie dla wszystkich jadących z Warszawy w tą stronę. Wszystkie między Katowicami a Bielskiem/Wisłą. Można przemyśleć Zabrze (a dla Opolanina także Gliwice). Katowice dla tych, co jadą dalej (wyłączając oczywiście EC). SOSNOWIEC I ZAWIERCIE odpadają chyba, że pociąg jedzie do samych Katowic, ale z Zawiercia jest to pól godziny jazdy, więc ktoś może chce jechać. Większość pociągów to pociągi dalekobieżne jadące sporo dalej za Katowice więc postój powinnien być jak najbardziej rozkładowy!!! Z Zabrzem i Gliwicami tez przegiołeś bo przecież napewno planowy postój będzie na stacji Katowice, więc raczej dużo przed czasem ani do Zabrza ani do Gliwic pociąg nie przyjedzie. A odcinek ten jest objęty Last Minute więc trzeba odjechać planowo i nikt nie zabroni jechać Ci z Zabrza do Opola więc odjazdy powinny odbywać się wg rozkładu.
Źródło: rail.waw.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=3100


Temat: IC Wysocki, kiepsko to wygląda
Małe zainteresowanie w Gliwicach to on rzeczywiście miał ale raczej za sprawą godziny odjazdu - rano z Gliwic w takcie dwugodzinnym odchodzą 3 pociągi do Warszawy. Wysocki był 4 - odjazd 11:26 (o ile dobrze pamiętam). Gliwicom bardziej brakuje popołudniowego połączenia ze stolicą (oczywiście, zawsze można dojechać do Katowic). Odjeżdżając przed południem Wysocki rzeczywiście nie zabierał z Gliwic zbyt wielu pasażerów (sam bujnąłem się nim bodaj raz i to raczej z musu niż chęci vide kiepskawy skład w poprzednim rj), aczkolwiek dobierał trochę w Zabrzu, a od Katowic jechał już z dość przyzwoitym...
Źródło: rail.waw.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=2508


Temat: 34 SŚFSW 23.09 Zabrze
" />News wkrótce ukaże się i na głównej, ale póki co... ">Pierwsze po wakacjach, a w sumie 34 SŚFSW odbędzie się w sobotę, 23 września 2006, o godzinie 14:00, w Zabrzu. Organizacją lokalu zajęli się tym razem Ganner i Corran. Miejscem spotkania będzie pub „Kameleon". Zbiórka na dworcu PKP w Zabrzu - czekamy do 14:20, jeśli ktoś zdecyduje się na przyjazd później albo innym środkiem komunikacji i będzie miał problemy z trafieniem na miejsce, niech dzwoni pod numer 509093360 (Ricky) lub 500666257 (Corran). Pociąg od strony Gliwic: odjazd 13.49, w Zabrzu o 13.58. Pociąg od strony Katowic: odjazd 13.31, w Zabrzu o 14.13. Serdecznie zapraszamy!
Źródło: ssfsw-forum.yoyo.pl/viewtopic.php?t=93


Temat: 15 Trakerskie Spotkanie w Krakowie
" /> ">gregory1990 sprawdzi o której ty masz odjazd z Wrocławia, i napisz którym jedziesz a ja wsiadne do tego samego pociągu w Katowicach. Pociąg jest w Katowicach- 5,40 Rozkład Przyjazd ; Odjazd Wrocław Główny - 02:14 ; 02:28 Oława - 02:50 ; 02:51 Brzeg - 03:05 ; 03:09 Opole Główne - 03:41 ; 03:48 Kędzierzyn Koźle - 04:25 ; 04:31 Gliwice - 05:00 ; 05:05 Zabrze - 05:16 ; 05:17 Katowice - 05:40 ; 05:55 Mysłowice - 06:10 ; 06:11 Jaworzno Szczakowa - 06:29 ; 06:30 Trzebinia - 06:51 ; 06:52 Krzeszowice...
Źródło: wagaciezka.com/viewtopic.php?t=12034


Temat: Kolej Temat o drogach żelaznych i połączeniach
Tanie Linie Kolejowe "Pojezierze" Ełk - Gliwice Ełk - Gliwice odległość: 726 km czas przejazdu: 10.12 h Pociąg kursuje w (7) od 25.VI do 27.VIII.2006 Przyjazd Stacja Odjazd Czas postoju Czas ... 9.41 h 698 21.12 Zabrze 21.13 1 min 10.03 h 717 21.21 Gliwice - - 10.12 h 726 Więcej na: Tanie Linie Kolejowe InterCity Ełk - Gliwice "Pojezierze"
Źródło: forum.elczanie.pl/index.php?showtopic=2468


Temat: [Wycieczka] 19 Kwiecień Jura Start Zawiercie
Tak się to przedstawia:) Nie wiem na którym byś musiał wsiąść LINIA POCIĄGU: 18 STACJA PRZYJAZD ODJAZD Gliwice 06:59 Zabrze 07:08 07:09 Ruda Śląska 07:14 07:14 Ruda Chebzie 07:17 07:18 Świętochłowice...
Źródło: forumrowerowe.org/index.php?showtopic=49846


Temat: [Internet] Zmiany w ofercie PKP Intercity od 1 lutego 2008 r
Bytomia o godz. 4.49, Chorzowa Miasto o godz. 5.04, przyjazd do Warszawy Centr. o godz. 9.15. Odjazd z Warszawy Centr. o godz. 18.30, przyjazd do Chorzowa Miasto o godz. 22.58, do Bytomia o godz. 23.13. * W weekendy na nowej trasie rozpocznie kursowanie pociągu TLK Pojezierze relacji Gliwice – Warszawa Wsch. - Olsztyn Gł./ Suwałki. Odjazd w soboty z Bytomia o godz. 4.49, Chorzowa Miasto o godz. 5.04, przyjazd do Warszawy Centr. o godz. 8.45, Olsztyna Gł. o godz. 12.40, Suwałk ( tylko w wakacje) o godz. 17.57. Odjazd z Suwałk w niedziele ( tylko w wakacje) o godz. 10.35, Olsztyna Gł. o godz. 15.53, Warszawy Centr. o godz. 20.10, przyjazd do Chorzowa Miasto o godz. 23.24, do Bytomia o godz. 23.39. Pociągi TLK Augustyn Kordecki i Pojezierze ominą od 1 lutego Zabrze. Obsługę relacji Zabrze – Warszawa zapewni bez zmian 6 par pociągów IC i Ex. 2. Modyfikacja układu kursowania wagonów sypialnych i z miejscami do leżenia PKP Intercity kursujących w pociągach spółki PKP Przewozy Regionalne. W związku ze zmianami w rozkładzie jazdy pociągów spółki PKP Przewozy Regionalne wprowadzona zostaje modyfikacja układu kursowania wagonów sypialnych...
Źródło: rail.waw.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=5308


Temat: Wrocław 2008 - Dojazdy i takie tam
No dobra. Mam troche czasu i obmyśliłem niecny plan podboju i ataku na Breslau specjalnie dla overkilowców w wschodnio-południowo-jakiejśtam-itakdalej strony polski.! Pociąg jedyny i słuszny imho to pośpiech z rozkładu poniżej. ... 11:34 Zabrze 11:55 11:55 Gliwice 12:04 12:07 Kędzierzyn Koźle 12:37 12:38 Opole Główne 13:16 13:18 Brzeg 13:45 13:46 Oława 13:59 14:00 Wrocław Główny 14:25 !!!UWAGA!!! Uprzejmie proszę o poinformowanie innych uczestników wycieczki o tym czy godziny odjazdów państwu odpowiadają, oraz gdzie państwo macie przyjemność się dołączyć. W razie wątpliwości proszę skontaktować się ze starszym konduktorem Mieczysławem K. (adres na www.pkp.pl). Uprasza się ... Koźle 08:03 08:04 Gliwice 08:33 08:37 Zabrze 08:47 08:48 Katowice 09:10 09:15 Mysłowice 09:28 09:29 Jaworzno Szczakowa 09:45 09:46 Trzebinia 10:08 10:10 Krzeszowice 10:24 10:25 Kraków Główny 10:56 11:08 Kraków Płaszów...
Źródło: overkill.pl/forwhom/viewtopic.php?t=6589


Temat: Rozkład jazdy 2008/2009 - PKP Intercity
ważnego od 14.XII.2008r. jak następuje:                                                Nowy pociąg: poc. PWPE IKSEi 1606/7 rel. WARSZAWA WSCHODNIA - WROCŁAW GŁÓWNY kursuje od 1.IV.09 w (1)-(5) oprócz 13.IV,1.V,11,12.VI.09 KWR-181481 wg rozkładu jazdy: Wwa Grochów Park odjazd 6:08; Wwa Grochów 6:11 c.j.3/2,2; Wwa Wsch ... c.j.4/3; Sosnowiec Gł.R52 9:21 c.j.2/1,6; Kat.Zawodzie 9:25.5 c.j.4,5/4,1; Katowice 9:30/9:34 c.j.4,5/4,1; Katowice Tow.Ktc 9:38 c.j.4/3,8; Chorzów Batory 9:42 c.j.4/3,6; Ruda Chebzie 9:47.5 c.j.5,5/4,9; Zabrze 9:55/9:56 c.j.7,5/6,4; Gliwice 10:05/10:06 c.j.9/8; Szobiszowice 10:08.5 c.j.2,5/2,4; Gliwice Łabędy 10:12 c.j.3,5/3,2; Taciszów 10:18 c.j.6/5,7; Rudziniec Gl. 10:23 c.j.5/4,5; Sławięcice 10:27 c.j.4/3,6; Nowa Wieś 10:31 c.j.4/3,6; Kędzierzyn Koźle 10:34/10:35 c.j.3/2,4; Kłodnica 10:38 c.j.3/2,8; Raszowa 10:42.5 c.j.4,5/3,9; Zdzieszowice 10:46...
Źródło: rail.waw.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=6755


Temat: Z PKP IC w Bieszczady. TLK Wrocław-Zagórz, Gdynia-Zagórz.
Ja kiedyś wymyśliłem sobie taki o pociąg tylko wtedy jeszcze w wydaniu pociągu pośpiesznego. Jako TLK wymagałby kilku zmiana, szczególnie likwidacji części postojow i skróceniu postojów i czasu przejazdu, ale nie ... Rozkład jazdy pociągu: Relacja: Wrocław Nadodrze – Krynica Przyjazd Stacja Odjazd Czas postoju Czas podroży Wrocław Nadodrze 20:50 20:54 Wrocław Mikołajów 20:56 1 min 0.04h 21:02 Wrocław Główny 21:19 17 min 0.12h 21:38 Oława 21:39 1 min 0.48h 21:52 Brzeg 21:53 1 min 1.02h 22:24 Opole Główne 22:28 4 min 1.34h 23:03 Kędzierzyn Koźle 23:04 1 min 2.13h 23:24 Gliwice 23:28 4 min 2.34h 23:36 Zabrze 23:37 1 min 2.46h 00:06 Katowice 00:12 6 min 3.16h 00:28 Mysłowice 00:29 1 min 3.38h 00:42 Jaworzno Szczakowa 00:43 1 min 3.52h 00:57 Trzebinia 00:58 1 min 4.07h 01:35 Kraków Główny 01:47 12 min 4.45h 01:57 Kraków Płaszów 01:59 2 min 5.07h 02:27 Bochnia 02:28 1 min 5.37h 02:57 Tarnów 03:03 6 min 6.07h 03:38 Tuchów 03:39 1 min 6.48h 04:16 Stróże 04:28 12 min 7.26h 04:33 Grybów 04:35 3 min 7.43h 05:04 Nowy Sącz 05:12 8 min 8.14h 05:27 Stary Sącz 05:28 1 min 8.37h 05:43 Rytro 05:44 1 min 8.53h 05:50 Piwniczna Zdrój 05:52 2 min 9.00h 06:17 Żegiestów Zdrój 06:18 1 min 9.27h 06:28 Muszyna 06:49 21 min 9.38h 06:53 Muszyna Zdrój 06:55 2 min 10.03h 07:13 Krynica 10:23h Relacja: Wrocław Nadodrze – Ustrzycki Dolne Przyjazd Stacja Odjazd Czas postoju Czas podroży Wrocław Nadodrze 20:50 20:54 Wrocław Mikołajów 20:56 1 min 0.04h 21:02 Wrocław Główny 21:19 17 min 0.12h 21:38 Oława 21:39 1 min 0.48h 21:52 Brzeg 21:53 1 min 1.02h 22:24 Opole Główne 22:28 4 min 1.34h 23:03 Kędzierzyn Koźle 23:07 4 min 2.13h 23:24 Gliwice 23:28 4 min 2.34h 23:36 Zabrze 23:37 1 min 2.46h 00:06 Katowice 00:12 6 min 3.16h 00:28 Mysłowice 00:29 1 min 3.38h 00:42 Jaworzno Szczakowa 00:43 1 min 3.52h 00:57 Trzebinia 00:58 1 min 4.07h 01:35 Kraków Główny 01:47 12 min 4.45h...
Źródło: rail.waw.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=1190


Temat: Weekend majowy 2007 PR - raport forumowiczów
ok. 70%. O standardzie wagonów w Wikingu pisać chyba nie muszę Uroku dodają automatycznie otwierające się drzwi od przedziału (w zalezności jak mocno pociąg zahamuje), porwane zasłonki i odpadające zagłówki. e) ... złapał przed Częstochową, oczekując z 15 min na szlaku na mijankę z Oleńką. b) Koluszki - Łódź Widzew, osobowy EN57, frekwencja ok. 50%, odjazd ze stacji Koluszki 11.45, Jaćwing mimo, że ... a) Wrocław - Kraków (Roztocze), skład 122221222, część przemyska po mod. (oprócz jedynki), część do Zamościa stare, rozklekotane wagony, z tego dwie dwójki to bonanzy. Od Zabrza kond. tak niefortunnie zamknął ... 2222222W11, wszystkie wagony oprócz ostatniej 1kl. po mod, frekwencja w 2kl. od Katowic 90%, w 1kl ok. 30%. 01.05 a) Wrocław - Gliwice (Przemyślanin), skład ok. 14 wagonów (pewny do końca nie jestem). Frekwencja spora, część pasażerów (w tym ja) wybrała jazdę w barowym na kanapach przy stolikach, wagon o wystroju iście restauracyjnym. b) Gliwice - Zagórz (Bieszczady), skład 12222212R, frekwencja do ... wagon iście stylowy, klasyczny mechpom bez żadnych mod. od nowości. Pozdrowienia dla pewnego MK z Łodzi którego miałem okazję w tym pociągu poznać d) Kraków Pł. - Wrocław (Przemyślanin), skład takze ... Standard bardzo przyzwoity. Mimo, że z Wrocławia pociąg wyjechał z 30 min opóźnieniem w Kudowie był punktualnie. b) Kudowa - Wrocław (Karkonosze), skład od Kudowy 212, standard dużo gorszy jak w...
Źródło: rail.waw.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=3270


Temat: DŚ - OP - Zróbmy to RAZEM!
Witam. A ja sprawe Magistrali Podsudeckiej zalatwil bym inaczej - pociagami przyspieszonymi. W dni robocze proponuje pociag "Nysa" z Klodzka Gl. przez Kamieniec Zabk., Nyse, Kedzierzyn K., Gliwice, Katowice do Krakowa Gl. Wyjazd z Klodzka ok.5.00, z Krakowa ok.15.00¨ w tzw. / C / pociag przyspieszony SNIEZNIK z Katowic do Stronia Slaskiego- 4:52 Katowice 5:24 Gliwice /5:20 przyjezdza R-88421 z Bytomia/ 5:53 Kedzierzyn /R-99912 z Chalupek przez Raciborz musial by przyjechac jakies 3 minuty wczesniej/ 7:19 Nysa /7:10 R-99021 z Opola Gl. i zaraz odjazd do OstruÄąźnej/ 8:05 Kamieniec /8:11 odjazd R-4402 do Legnicy/ 8:25/8:26 Klodzko Gl. /w czasie zmiany lokomotywy w pociagu R-311 Wroclaw-Kudowa - mozliwosc przesiadki z Wroclawia do Stronia i z Katowic do Kudowy, ponadto za kilka minut odjezdza R-3021 do Miedzylesia/ 9:36 Stronie Slaskie /czas orientacyjny, zalezy od stanu infrastruktury na linii do Stronia/ POWROT: 17:20 Stronie Slaskie 18:30 Klodzko Glowne /ok.17:30 przyjezdzaja pociagi z Kudowy i Miedzylesia, a 19:38 odjezdza pociag do Wroclawia/ 18:52 Kamieniec /17:52 przyjazd R-44026 z Legnicy/ 19:31/19:41 Nysa /skomunikowanie z pociagiem OstruÄąźna-Opole/ 21:00 Kedzierzyn /21:07 jest R-99931 do Raciborza/ 21:27 Gliwice /do Bytomia niestety dopiero o 22:48, ale jest tez "5" z Zabrza/ 21:59 Katowice /Zawiercie niestety dopiero 23:02, i niestety nie ma go rano :/ / Bylo by to cos w rodzaju znanego w Zaglebiu i na Slasku Rachowca czy tez Czantorii. Skomunikowania to skomunikowania z obecnego RJ Co myslicie o takim pociagu. Ja mysle, ze bylyby potrzebny, kiedys w Kotline Klodzka jezdzilo sie poc.Katowice-Legnica i potem z ... robocze proponuje pociag "Nysa" z Klodzka Gl. przez Kamieniec Zabk., Nyse, Kedzierzyn K., Gliwice, Katowice do Krakowa Gl. Wyjazd z Klodzka ok.5.00, z Krakowa ok.15.00¨ w tzw. / C / pociag przyspieszony SNIEZNIK z Katowic do Stronia Slaskiego- 4:52 Katowice 5:24 Gliwice /5:20 przyjezdza R-88421 z Bytomia/ 5:53 Kedzierzyn /R-99912 z Chalupek przez Raciborz musial by przyjechac jakies 3 minuty wczesniej/ 7:19 Nysa /7:10 R-99021 z Opola Gl. i zaraz odjazd do OstruÄąźnej/ 8:05 Kamieniec /8:11 odjazd R-4402 do Legnicy/ 8:25/8:26 Klodzko Gl. /w czasie zmiany lokomotywy w pociagu R-311 Wroclaw-Kudowa - mozliwosc ... POWROT: 17:20 Stronie Slaskie 18:30 Klodzko Glowne /ok.17:30 przyjezdzaja pociagi z Kudowy i Miedzylesia, a 19:38 odjezdza pociag do Wroclawia/ 18:52 Kamieniec /17:52 przyjazd R-44026 z Legnicy/ 19:31/19:41 Nysa /skomunikowanie z pociagiem OstruÄąźna-Opole/ 21:00 Kedzierzyn /21:07 jest R-99931 do Raciborza/ 21:27 Gliwice /do Bytomia niestety dopiero o 22:48, ale jest tez "5" z Zabrza/ 21:59 Katowice /Zawiercie niestety dopiero 23:02, i niestety ... takim pociagu. Ja mysle, ze bylyby potrzebny, kiedys w Kotline Klodzka jezdzilo sie poc.Katowice-Legnica i potem z przesiadka w Kamiencu, a terza trzeba przez Wroclaw... masakra...
Źródło: rail.waw.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=5333


Temat: Oferta specjalna BYTOM-GLIWICE
A PKP IC jakoś się nie chwali, że od 1 lutego TLK Kordecki oraz TLK Pojezierze będą pomykać przez Chorzów Miasto, Bytom do Gliwic Bezpośrednie połączenie z Bytomia i Chorzowa do Warszawy, Olsztyna i Suwałk. Od 1 lutego PKP Intercity włączy do sieci połączeń kolejne dwa miasta w aglomeracji śląskiej. * Bezpośrednie połączenie z Chorzowa i Bytomia do Warszawy zapewni pociąg TLK Augustyn Kordecki kursujący nadal na trasie Warszawa – Gliwice – Warszawa. Odjazd z Bytomia o godz. 4.49, Chorzowa Miasto o godz. 5.04, przyjazd do Warszawy Centr. o godz. 9.15. Odjazd z Warszawy Centr. o godz. 18.30, przyjazd do Chorzowa Miasto o godz. 22.58, do Bytomia o godz. 23.13. * W weekendy na nowej trasie rozpocznie kursowanie pociągu TLK Pojezierze relacji Gliwice – Warszawa Wsch. - Olsztyn Gł./ Suwałki. Odjazd w soboty z Bytomia o godz. 4.49, Chorzowa Miasto o godz. 5.04, przyjazd do Warszawy Centr. o godz. 8.45, Olsztyna Gł. o godz. 12.40, Suwałk ( tylko w wakacje) o godz. 17.57. Odjazd z Suwałk w niedziele ( tylko w wakacje) o godz. 10.35, Olsztyna Gł. o godz. 15.53, Warszawy Centr. o godz. 20.10, przyjazd do Chorzowa Miasto o godz. 23.24, do Bytomia o godz. 23.39. Pociągi TLK Augustyn Kordecki i Pojezierze ominą od 1 lutego Zabrze. Obsługę relacji Zabrze – Warszawa zapewni bez zmian 6 par pociągów IC i Ex. Źródło: http://www.intercity.pl/?page=aktualnos ... mn_id=1192 [ Dodano: Sro Sty 30, 2008 16:13 ] Bytom: Reaktywacja z TLK w tle Na naszym portalu przedstawiliśmy już szczegółowo zmiany, jakie będą miały miejsce 1 lutego w rozkładach jazdy pociągów prowadzonych przez spółkę PKP Przewozy Regionalne. Minimalną korektę wprowadza też spółka PKP Intercity. Pociąg TLK Kordecki Warszawa - Gliwice, kursujący od poniedziałku do piątku, na trasie od Katowic do Gliwic pojedzie nie tak jak dotąd „na prosto” Zabrze, lecz przez Bytom, zatrzymując się także po drodze na stacji Chorzów Miasto. Ta zmiana spowodowała wydłużenie czasu jazdy o kilkanaście minut; z Gliwic „Kordecki” będzie wyruszać o godz. 4.27, a nie jak dotąd o 4.42. Przypomnijmy, iż trasa „Kordeckiego” w porównaniu z innymi pociągami kursującymi między ... i odcinek Bytom-Gliwice, który 31 stycznia zostanie reaktywowany w ruchu lokalnym. Pojawi się na nim aż 21 pary pociągów osobowych dziennie (część tylko w dni robocze) i jest to znacznie większa częstotliwość, niż siedem lat temu, gdy zawieszano połączenia pasażerskie na tym odcinku. Trasę między Bytomiem i Gliwicami, z postojem na przystanku Bytom Bobrek, będą pokonywały w 20 minut (tory zostały wyremontowane), ... Reaktywacja połączenia to efekt współpracy Urzędu Marszałkowskiego i PKP PR, które niedawno podpisały 5-letnią umowę o współpracy. W jej ramach, 1 września pociągi aglomeracyjne mają się pojawić między Tychami i Tychami Miastem. Przez Bytom, a nie przez Zabrze pojedzie też weekendowy TLK Katowice, który poza sezonem łączy Gliwice, Warszawę i Olsztyn, a w okresie letnich wakacji ma kursować aż do Ełku i...
Źródło: rail.waw.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=5297



Form:

Wątki

Alpine, Hertz, hifonics, Kenwood, Lanzar, Magnat, maty wygłu
odjazdy autobusow z dworca w Nysie w kierunku wrocławia
odjazdy autobusow z Lublina do Radzynia Podl
odjazd autobusem z Warszawy do Gorzowa Wlkp
ODJAZDY Warszawa centralna-szczecin Glowny


W ciepłym klimacie najłatwiej wyrastają zimni dranie.
Ach, ileż moli widnieje w dziełach kompozytorów.
Źle jest mieć z katem na pieńku.
Hitlerzy przychodzą i odchodzą, a naród niemiecki i państwo niemieckie pozostają. Iosif Stalin (właśc. Iosif Dżugaszwili, 1879 - 1953)
Faworyt kierownika nie ma przyjaciół. Przysłowie egipskie